Polecamy

Reklama
Reklama

Sonda

Czy uważasz, że kurs szkoły rodzenia pomógłby Tobie w lepszym przygotowaniu się na narodzenie dziecka ?
 

Materiały umieszczone na stronach portalu jadwigawolna.pl mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią podstawy do podejmowania/rezygnowania z działań o charakterze zdrowotnym. Przed podjęciem jakichkolwiek działań skonsultuj się z lekarzem.

Do suchej i wrażliwej skóry z potówkami i/lub rumieniem, można użyć naturalnego emolientu, którym jest siemię lniane.
Przygotowanie:
Do metalowego garnuszka wsypujemy siemię lniane, zalewamy wodą i gotujemy do momentu widzialnego zagęszczenia "kisielku". Przecedzamy i "kisielek" dolewamy do przygotowanej wody w wanience. Kąpiemy dziecko bez mycia włosów.

Jeżeli noworodkowi długo ropieją oczka, mimo przemywania solą fizjologiczną, spróbuj przemywać oczka dwa razy dziennie swoim pokarmem.

Przyczyn może być kilka. Często jest to zbyt zimna woda. Noworodek może nie czuć się bezpiecznie poprzez zły chwyt Rodzica. Być może dziecko jest głodne i wtedy należy je podkarmić. Płacz dziecka podczas kąpieli może również wystąpić, gdy Rodzić jest zdenerwowany.

Należy dokładnie sprawdzić brodawki. Może być w nich mała szczelina, która tylko lekko szczypie i przy ssaniu wydostaje się z niej krew. A może mama zjadła wcześniej buraczki?

W tej sytuacji należy zmienić technikę karmienia, nakładając zdecydowanie otwartą buźkę noworodka na pierś. Ponadto należy wietrzyć brodawki i smarować je swoim własnym pokarmem. Trzeba również zrezygnować z wkładek laktacyjnych.

TAGI: szkoła rodzenia wrocław, ciąża, kurs rodzenia wrocław, przygotowanie do narodzin, położna wrocław